SENZA vitamín C

Vysoké dávky vitamínu C – lipozomální forma

SENZA vitamín C v lipozomální formě je zajímavá tím, že vitamín C (kyselina askorbová) je obalen tukem (sojový lecitin). Díky tomu vitamín C lépe prochází přes střevní stěnu a rozkládá se až v buňkách.

Co víme o vitamínu C…

Jedná se o nejdostupnější antioxidant. Člověk si bohužel nedokáže vitamín C jako zvířata vytvořit sám, ale musí jej do těla dodávat skrz stravu nebo doplňky stravy. Jen pro zajímavost např. koza vyprodukuje v játrech 5 – 10g vitamínu C. Doporučená denní dávka pro člověka je pouze 80mg.

V čem je lipozomální vitamín C unikátní…

Klasický vitamín C, který přijímáme potravou a doplňky má účinnost okolo 15%. To znamená, že pouze 15% vitamínu C projde střevní stěnou do krve a zbytek člověk vyloučí. Díky úpravě na lipozomální bázi se účinnost navyšuje až k 80%. Jak jsme již psali vitamín C je obalen v tukové kuličce (lipozomu), který zabraňuje jeho okamžité rozpustnosti nebo vyloučení a prochází přes střevní stěnu do krve. SENZA vitamín C je skvělý pomocník především v období chřipkových epidemií, nebo ho naši zákaznicí oceňují během sportovních výkonů nebo psychických vypětí.

Zajímavost – SENZA vitamín C vs. citron

Určitě si říkáte, že si raději dáte ovoce a docílíte stejného efektu, tak jen pro představu např. 100g citron obsahuje přibližně 40mg vitamínu C. Náš SENZA vitamín C má obsah 250ml a je v něm rozpuštěno 50g vitamínu C. Doporučená denní dávka našeho vitamínu je 5 ml (což je 1000mg vitamínu C), v přepočtu na citróny je to 25 ks a to se ještě nebavíme o jeho prostupnosti přes střevní stěnu. Určitě je tedy lepší volba v době vyšší potřeby použít náš vitamín než kupovat citróny po kg. 🙂

SENZA vitamín C