Lipozomální Vitamín C

Lipozomální vitamín C je speciální forma vitamínu C. Spočívá to v tom, že všechny částice vitamínu C jsou obalené lipidy, což je vlastně tuk. Vitamín C se obalí tukem z toho důvodu, že v tomto stavu dochází k daleko lepšímu vstřebání tělesnými tkáněmi, než kdyby to bylo jinak. Dokonce se můžete v různých studiích dočíst, že tato forma vstřebávání může konkurovat jiné velmi efektivní metodě vstřebání a tou je nitrožilnímu podání vitamínu C pomocí infuzí.

Hlavním průkopníkem výzkumu je Dr. Thomas Levy. Ten se věnoval problematice vstřebávání vitamínu C. Z výzkumu vyplývá, že naše tělo vitamín C do krevního řečiště přijímá poměrně snadno. Zároveň ho velmi snadno z těla vyloučí, takže velké množství vitamínu C v těle dále nezůstane. Lipozomální vitamín C naopak vykazuje daleko lepší absorpční schopnost. V těle podle některých studií může zůstat až 90% vitamínu C. Navíc nedochází k nadměrnému zatěžování a dráždění trávicího traktu. Vylučovacího ústrojí kvůli vyšším dávkám vitamínu C, nemluvě o tom, že stejně dojde k velkému vyloučení z těla ven, takže nebude vitamín C ani využit.

Zajímavost ohledně tvrzení o neúčinosti lipozomálního vitamínu C

Vstřebaný lipozomální vitamín C není možné naměřit v krvi jako běžný vitamín C. Protože je obalen lecitinem, tedy tukem, stoupne po jeho požití v krvi hladina tuku, ale ne hladina vitamínu C. Vitamín C projde v podobě tukové kuličky až do buňky a tam se teprve uvolní (když buňka stráví lecitin) a odvede svoji práci.

Pokud se přesto navýší hladina vitamínu C v krvi, je to způsobeno tím, že část lipozomálních kuliček zpracují játra a tím uvolní vitamín C do krve. Protože toto vědci z farmaceutických firem vědí, provedené studie jsou tedy provedeny s jasným záměrem manipulace.

Chcete vyzkoušet lipozomální vitamín C? Na našem eshopu můžete zakoupit Senza Vitamín C 250ml, v jednom balení 250ml je rozpuštěno 50g lipozomálního vitamínu C. Pro představu 1g vitamínu C jsou dvě kávové lžičky! Stejné množství vitamínu C je v 12 kusech citrónu.