Předávkování vitamínem C

Předávkování vitamínem C, který je rozpustný ve vodě, a proto není pro tělo toxický. Citliví jedinci však mohou reagovat na dlouhodobě podávané vyšší dávky vitamínu C průjmem, nebo na jednorázovou vysokou dávku alergickou kožní reakcí, tzv. kopřivkou. Jeho vyšší dávky se rozpustí v moči a odejdou z organismu vylučovacími cestami ven. Aniž by výrazně poškodili samotný organismu. Akutní toxicita vitamínu C je tedy malá. Při dávkách nad 4 g denně (50000 % DDD) dochází k tvorbě ledvinových kamenů a velkému zatížení jater.

Samotný vitamín C nejeví akutní toxicitu, ale v kombinaci s některými farmaky může ve vysokých dávkách poškozovat organismus zprostředkovaně. Dále můžou vysoké dávky vitamínu C reagovat s léčivy podávanými při běžných biochemických vyšetřeních. Pokud máte v dohledné době nějaké takové vyšetření absolvovat a užíváte ve vyšší míře potravinové doplňky obsahující vitamín C. Bylo by vhodné o této skutečnosti ošetřujícího lékaře informovat.

DENNÍ POTŘEBA VITAMÍNU C

Pohybuje se kolem 75 mg. Aby se mohl vytvořit zásobník této látky v organismu je nutné konzumovat alespoň 200 mg denně.

UŽÍVÁNÍ LIPOSOMÁLNÍHO VITAMÍNU C / ZAMEZENÍ PŘEDÁVKOVÁNÍ

Liposomální forma vitamínu C je vhodná kvůli lepšímu vstřebání vitamínu C do těla. Pokud je takto upravený vitamín C užíván v průběhu celého dne, zajistíte tak průběžné dodání vitamínu C a zvýšíte šanci lepšího vstřebání vitamínu C do těla.

Potřebujete zvýšit množství vitamínu C v těle? Na našem eshopu můžete zakoupit Senza Vitamín C 250ml, v balení je rozpuštěno 50g lipozomálního vitamínu C. Hlavní výhodou jeho vysoká vstřebatelnost až 80%. Vitamín C projde v podobě tukové kuličky (slunečnicový lecitin) až do buňky a tam se teprve uvolní (když buňka stráví lecitin). Pokud se přesto navýší hladina vitamínu C v krvi, je to způsobeno tím, že část lipozomálních kuliček zpracují játra a tím se uvolní vitamín C do krve.

Pokud byste měli zájem o čistě přírodní produkt podívejte se na Duolife Vita C 750ml, jedná se o produkt bez konzervantů a umělých barviv.