Megadávky vitamínu C

Existuje mnoho případů, kdy potřebujeme navýšit denní dávku vitamínu C, nebo také brát megadávky vitamínu C. Mohou nás k tomu vést příznaky nastupující nemoci. Může to být snaha prevence zdraví v době viróz a chřipek. A nebo období, kdy máme náročné období třeba v práci a trpí tak naše fyzické i psychické síly. Při těchto a mnoha dalších případech je dobré se preventivně ochránit před případnou nemocí a základní látka, kterou bychom neměli podcenit je vitamín C.

Lipozomální vitamín C je speciální forma vitamínu C. Spočívá to v tom, že všechny částice vitamínu C jsou obalené lipidy, což je vlastně tuk. Vitamín C se obalí tukem z toho důvodu, že v tomto stavu dochází k daleko lepšímu vstřebání tělesnými tkáněmi, než kdyby to bylo jinak. Dokonce se můžete v různých studiích dočíst, že tato forma vstřebávání může konkurovat jiné velmi efektivní metodě vstřebání, a to jsou megadávky vitamínu C, nebo také nitrožilnímu podání.

Senza Vitamín C je navíc v tekuté formě, což je pro vstřebávání oproti pilulkám, kapslím, nebo prášku vždy lepší forma. V 250ml je 50 vitamínu C v lipozomální formě, takže dávka 2 kávové lžičky (5ml) je 1000mg vitamínu C. Doporučená denní dávka v ČR je 80mg. Takže pouze dvě kávové lžičky senza vitamínu C představuje 1.250% DDD. Pokud hledáte čistě přírodní produkt u našeho partnerského webu se podívejte na produkt od firmy Duolife Vita C.