Buněčná membrána

Lidský organizmus je složen z cca 50 biliónů buněk. Každá buňka je chráněna buněčnou (citoplazmatickou) membránou, tvořenou dvojitou vrstvou fosfolipidů (mastnými kyselinami a proteiny). Pokud nemá buněčná membrána správný poměr esenciálních mastných kyselin Omega 6 k Omega 3 narušuje to správnou funkci buňky. 

Esenciální znamená, že si je tělo tyhle mastné kyseliny (Omega 6 a Omega 3) nedokáže vyrobit, ale přijímá je z naší stravy. Z důvodu špatně nastavené stravy má průměrný Evropan tento poměr 15:1 (tzn. několika násobně vyšší příjem Omega 6), k ideálnímu poměru 3:1 a nejlépe nižší je velmi tohle číslo velmi vzdálené. 

Zdravá a nezdravá buňka

Vyšší poměr než 3:1 má za následek:

1. Špatná propustnost buněčné membrány

  • tím dochází k nižší vstřebatelnosti živin (kyslík, glukóza, vitamíny a minerály. K čemu je Vám zvýšený příjem vitamínů, když nedorazí k hlavnímu příjemci a to buňkám

2. Nedostatečná látková výměna a detoxikace buněk

  • z jedné strany buňka přijímá živiny, ale potřebuje se taky čistit. Pokud správně nefunguje buněčná membrána, buňka se nedokáže vyplavit nečistoty!

3. Prozánětlivé prostředí v buňkách

  • to je způsobené nedostatečnou funkčností buněčné membrány a tím že toxiny a nečistoty zůstávají uvnitř buňky 

Jak tento poměr mastných kyselin zlepšit?

  • jednou z možností je úprava stravy, zvýšit příjem mořských ryb nebo mořských řas, tyto potraviny obsahují nejkvalitnější Omega 3, je nutné tuto doplnit stravu ještě o kvalitní polyfenoly (např. olivový olej) z důvodu ochrany Omega 3 než se dostane k buňce a zároveň omezit co nejvíce příjem potravin s Omega 6.
  • druhou možností je využití kvalitních potravinových doplňků stravy s Omega 3 a polyfenoly. Vše musí být v nejvyšší kvalitě jinak taková Omega 3 Vám nebude fungovat.

Na našem webu nabízíme jedinečný produkty od švédské firmy Zinzino koncept Balance Oil. Omega 3 je pečlivě vybrána z malých mořských ryb, které se živí mořskými řasami (nejkvalitnější zdroj Omega 3) a je doplněn polyfenoly na její ochranu (španělský olivový olej nejvyšší kvality). Zahrnuje verzi „pro děti“ AquaX, pro Vegany pouze z mořských řas, nejsilnější možná volba a nebo v kapslích Essent.

K ověření účinnosti Omega 3 se můžete otestovat pomocí testu, který vyhodnocuje nezávislá mezinárodní laboratoř v Norsku VITAS (spolupracuje s WHO). Myslíte, že jíte zdravě otestujte se! Zjistíte svůj aktuální poměr mastných kyselin, prostupnost buněčné membrány nebo náchylnost k chronickým zánětům.

Omega 3 premuim