Jak posílit imunitu u dětí

Příčinou opakovaných dětských nemocí je pokles imunitní ochrany organismu. Tělo se sice brání, ale zbraně se velice rychle vyčerpávají a dochází k onemocnění. Návštěva lékaře pak skončí receptem na antibiotika i přesto, že v mnoha případech nejsou vůbec nutná.

Antibiotika snižují přirozenou obranyschopnost organismu a recidiva na sebe nenechá dlouho čekat. Ale nejenom to, nepřátel je v okolí mnoho a oslabený dětský organismus není schopen se proti nim bránit. Jak posílit imunitu u dětí, aby získalo takovou ochranu, kterou by potřebovalo? Tato otázka přivedla lékaře na myšlenku využití kolostra z hlediska možného přírodního léčebného efektu.

Co je vlastně kolostrum

Můžete ho znát také pod pojmem mlezivo. Je to látka, kterou produkují mléčné žlázy savců krátce před a po porodu. Obsahuje množství vitamínů, minerálů, stopových prvků, bílkovin, růstových faktorů a hlavně imunoglobulínů. Všechny tyto látky pomáhají novorozenci přežít dny, kdy se ocitá v prostředí neznámých bakterií a virů. Tímto příroda zajišťuje ochranu novorozeňat před nebezpečnými mikroorganismy, s nimiž by si imunologicky nezralý potomek jinak neporadil.

Kolostrum již zkoumaly laboratoře na celém světě. V pokusných sériích se podávalo hovězí kolostrum jako doplněk stravy oslabeným jedincům nebo přímo nemocným a zkoumal se jeho léčebný efekt. Výsledky za uplynulých 15 let jsou více než povzbudivé. Kolostrum obsahuje všechny typy imunoglobulínů, kterými je náš organismus vybaven v boji proti vnějším i vnitřním škodlivým vlivům. Konečným efektem je vzrůst imunitní aktivity. Mizí opakované nemoci (chřipka, angína), snižují se pocity únavy a lépe se snášejí stresující situace.

Již samotné zvýšení koncentrace imunoglobulínů spojené s konzumací kolostra má také zřetelný ochranný účinek proti alergiím. Navíc kolostrum obsahuje ještě další látku, která zasahuje do rozvoje alergické reakce. Tím kolostrum snižuje přecitlivělost organismu na alergeny nejen v průběhu jeho podávání, ale i do budoucna. Kolostrum je vybaveno i přísně specifickými bílkovinami, které působí proti určitým druhům bakterií způsobujícím úporné průjmy u dětí i dospělých. Na jejich trvalé vyléčení bylo kolostrum opakovaně s velkým úspěchem použito.

Jinou zajímavou oblastí je ochranná funkce kolostra proti vedlejším účinkům některých léčiv, např. antibiotik. Se současným podávání kolostra se jejich účinek nesnižuje, avšak mizí jakékoliv potíže se zažíváním. Ochranný vliv kolostra se ovšem projevuje také posílením tvorby ochranných povlaků, které chrání trávicí trubici před škodlivými vlivy. Soubor růstových faktorů obsažených v kolostru chrání užitečné střevní bakterie zažívacího traktu před napadením viry a nežádoucími bakteriemi.

Kolostrum zdroj

Teď vás jistě napadá jak kolostrum získat. Pravděpodobně málokdo má doma vlastní skot, který by mu pravidelně kolostrum poskytoval. Kolostrum proto dnes můžete zakoupit v lékárně. Kvalitu kolostra poznáte podle doby, kdy bylo odebráno a podle původu. Mezi nejkvalitnější kolostra patří novozélandské a kanadské. Tyto země mají dlouholeté zkušenosti s odběrem a zpracováním kolostra.

Z uvedeného vyplývá že kolostrum představuje velice vhodný doplněk léčby celé řady chorob, zejména alergií, často se opakujících infekčních chorob a dalších stavů, které mají přímou souvislost s oslabením imunitního systému. Kolostrum je však především vhodným a přirozeným doplňkem dětské výživy zejména od podzimu do jara, protože chrání dětský organismus před nemocemi a častým podáváním léků.

V naší nabídce najdete Senza Colostrum 90 kapslí | kravské kolostrum, které je vyrobené z lokálních zdrojů na jižní Moravě.

?